zabiegi laserowe

Zabiegi laserowe to nic innego, jak działanie światła na naszą skórę, które jest kierowane za pomocą specjalnej głowicy. Nagrzewa ono tkankę skórną dobierając odpowiedni zakres fal i robi to w sposób bezpieczny i odpowiedni dla danego miejsca, obszaru, typu skóry i zmian. Laser, wykazując się dużą dokładnością, nie pozostawia na skórze śladów, a jego efektywność zabiegowa jest spora, dzięki impulsom światła o długości fali od 400 nm do 1200 nm.

Co to oznacza w praktyce? Kiedy stosowane są albo mogą być zabiegi laserowe?

Takie zabiegi stosujemy kiedy chcemy coś usunąć z naszej skóry trwale i bezpiecznie i dodatkowo w momencie, kiedy nie bardzo jest możliwość, by pozbyć się zmian w inny sposób. Zabiegi laserowo są przede wszystkim używane, by pozbyć się zbędnego owłosienia, zmian skórnych, przebarwień skóry a także piegów, blizn, plam starczych czy znamion wrodzonych.

Czy zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny?

Trwa określony czas – zazwyczaj różny, zależny od obszaru, na którym działamy, wielkości zmian do usunięcia. Lasery nowej generacji są niezwykle efektywne i nie ranią skóry, nie powodują poparzeń, nie zostawiają blizn – posiadają systemy chłodzenia i kontrolują nagrzewanie skóry, przez co nie zagrażają zdrowiu. Większość przeszła stosowne badania kliniczne i posiada odpowiednie atesty – w pracy warto używać tylko takich.

Zabiegi wykonują jedynie profesjonaliści z dziedziny kosmetologii i laseroterapii z KENAZ INSTYTUT KOSMETYKI ESTETYCZNEJ