gabinet masażu

Wpływ masażu na organizm człowieka jest ogólnoustrojowy. Wykonując go w danym miejscu, oddziałujemy nie tylko na skórę, ale również na inne układy. Na co dokładnie mamy wpływ wykonując masaż, a także jakie reakcje możemy wywołać?

Przyjrzyjmy się temu bliżej.  Zapraszam – Lena Klepajczuk, tel. 698 950 457

Na co wpływa masaż?

1.Wpływa masażu na skórę.

Podczas wykonywania masażu i jego konkretnych ruchów w wyniku, których wytwarzane jest tarcie, usuwane są martwe komórki naskórka zalegające na powierzchni skóry. Dzięki temu jest ona pobudzana do intensywnej odnowy. Ponadto poprawia się jej
koloryt i elastyczność, co powoduje wzrost włókien kolagenowych.

Delikatnie podnosi się temperatura ciała o 1,6-1,8 stopni Celsjusza. Powodując delikatne podwyższenie temperatury ciała usprawniamy procesy przemiany materii. Dzięki usunięciu martwych komórek naskórka udrażniają się również ujścia gruczołów łojowych i potowych. Masaż wpływa także na zwiększenie się ilości krwi przepływającej przez miejsce masowane, co powoduje lepsze dotlenienie skóry. Ponadto przyspieszona jest regeneracja oraz procesy gojenia.

2.Wpływ masażu na mięśnie.

Masaż sprawia, że mięśnie stają się lepiej ukrwione, dotlenione oraz odżywione. Ponadto przyspiesza on procesy usuwania zbędnych produktów przemiany materii. Wykonywanie masażu zwiększa również zdolność mięśni do pracy, pobudza jego włókna do skurczu i podnosi ich napięcie, co zapobiega zanikom mięśniowym.

3.Wpływ masażu na stawy i aparat więzadłowy.

Poprzez masaż zwiększa się wytrzymałość oraz elastyczność ścięgien i więzadeł, a także zakres ruchomości w stawach. Ponadto istotną sprawą jest fakt, że ryzyko wystąpienia kontuzji zmniejszone jest do minimum.

4. Wpływ masażu na układ krwionośny i limfatyczny.

W trakcie masażu układ krwionośny i limfatyczny jest pobudzany przez co zwiększa się przepływ krwi i chłonki (limfy). Masowany odcinek jest lepiej dotleniony i odżywiony w substancje biologicznie czynne. Przyspieszane są również procesy likwidacji obrzęków zastoinowych (limfatycznych). Masaż powoduje zmniejszenie oporu krwi w tętnicach co ułatwia pracę serca, a także powoduje wzrost liczby otwartych naczyń włosowatych, co przekłada się na lepsze ukrwienie.

5. Wpływ masażu na układ nerwowy.

Masaż działa zarówno na obwodowy jak i centralny układ nerwowy za pośrednictwem włókien czuciowych. Układ nerwowy dzięki masażowi usprawnia swoje działanie poprzez lepsze ukrwienie. Usprawnione również zostaje przewodnictwo bodźców nerwowych w synapsach. Masaż może wpływać także pobudzająco lub uspokajająco w zależności od masowanej okolicy ciała, zastosowania ruchów oraz długości i intensywności masażu. Dodatkowo może działać przeciwbólowo.

6. Wpływ masażu na układ kostny.

Układ kostny zwiększa swą spoistość i objętość, ponadto zwiększa ukrwienie kości. Wspomaga również szybszą regenerację kości po złamaniach.

7. Wpływ masażu na tkankę tłuszczową.

Masaż przede wszystkim przyspiesza i ułatwia procesy przemiany materii. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i wspomaga odchudzanie.

Niezaprzeczalne jest dobroczynne działanie masażu na nasze ciało. Za pomocą dotyku można przynieść ulgę, rozluźnić, zrelaksować, jak i pobudzić do działania, czy wymodelować ciało. Wielu nie zdaje sobie sprawy, iż masaż nie oddziaływuje tylko na ciało, ale również na duszę, przynosząc jej ukojenie.
W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie króluje moda na piękno i dbałość o siebie przy ciągłym rozwoju odnowy biologicznej, nie zapomina się jednak o masażu i to najbardziej odzwierciedla powagę tego zabiegu i istotny wpływ na organizm człowieka.

Znalezione obrazy dla zapytania masaż

W tym miejscu szczególnie ważną rolę odgrywa wykwalifikowany fizjoterapeuta, od którego zależy właściwe dobranie odpowiedniej terapii. Jego zadanie nie kończy się na przeprowadzeniu terapii, ale obejmuje również badanie, wstępną ocenę, ewaluację, diagnozę, projektowanie przebiegu terapii oraz oceny jej postępów.

Tylko w taki sposób można osiągnąć pożądane i wymierne rezultaty prowadzonej fizjoterapii.

Lena Klepajczuk – to prawdziwa pasjonatka pracy z ciałem, a jednocześnie fizjoterapeuta z wieloletnim doświadczeniem, która wykonuje również zabiegi w Centrum Rehabilitacji przy ul. Borowskiej 174 we Wrocławiu. Specjalizuje się w masażu: relaksacyjnym, leczniczym oraz antycellulitowym i modelującym (liposukcji).

Telefon bezpośredni do Pani Leny: +48 698 950 457