makijaż permanentny brwi

BRWI są niczym piękna RAMA dla OBRAZU! 

Odpowiedni kształt brwi potrafi dodać twarzy wiele uroku, podkreśla cechy charakterystyczne i równoważy wygląd całej twarzy. Łuk brwi wyraża nastrój i może nawet sprawić, że można wyglądać młodziej. Rzadko jednak można go osiągnąć wyłącznie regulacją, szczególnie kiedy wykonujesz ją samodzielnie. 

Idealny kształt i układ brwi to rzadkość. Często brwi rosną nieregularnie, a ich stałe regulowanie osłabia włoski, które stają się rzadsze i jaśniejsze. Farbowanie daje krótkotrwały efekt, gdyż włoski brwi żyją tylko cztery tygodnie. Ponadto często w łuku brwiowym zdarzają się przerwy, na których włoski przestały odrastać.

Na szczęście nierówne, przerzedzone w wyniku nadmiernego wyskubywania brwi można idealnie odtworzyć, lub nadać nowy kształt przy jednoczesnym zachowaniu naturalności i symetrii całej twarzy 🙂

METODY PIGMENTOWANIA BRWI (za pomocą urządzenia): 

1. Metoda „klasyczny cień” 

 1. Polega na pigmentowaniu na skórze kształtu łyku brwiowego w formie cienia. Cień pigmentowany jest pomiędzy naturalnymi włosami łuku brwiowego. Cień na skórze podkreśla kształt brwi i optycznie je zagęszcza.
 2. Jest rozwiązaniem dla tych kobiet, które chcą skorygować kształt swoich brwi i zaoszczędzić czas na codziennym malowaniu tej części twarzy.
 3. Polega na zabarwieniu pigmentem skóry, dzięki czemu można skorygować kształt brwi i ukryć ewentualne niedostatki, na przykład asymetrię brwi czy ich lekkie przerzedzenie. Tego rodzaju makijaż permanentny pozwala także zaakcentować kolor i sprawia, że brwi zawsze wyglądają nienagannie.
 4. Daje efekt podobny do tego, który można uzyskać zaraz po hennie lub przy pomocy kredki do brwi czy cienia.
 5. Niezbyt dobrze nadaje się jednak do zagęszczania brwi –  Paniom o bardzo rzadkich brwiach i z ubytkami (takimi jak blizny czy łyse pola po niewłaściwej depilacji czy chemioterapii), zaleca się raczej makijaż permanentny metodami włoskową lub piórkową.

2. Metoda Ombre 

 1. To innowacyjna technika makijażu permanentnego wywodząca się z cieniowania.
 2. Polega ona na delikatnym stopniowaniu koloru aż do uzyskania pięknego przejścia ku zewnętrznym krawędziom.
 3. Dzięki tej metodzie uzyskujemy podstawę modelującą brwi oraz efekt roztarcia nad nią.
 4. Metoda realistycznie odzwierciedla efekt misternie pomalowanych brwi cieniem/kredką
 5. To metoda nadająca się do każdego rodzaju cery.
 6. Brew wykonana tą techniką jest jaśniejsza u nasady a bardziej nasycona przy końcówce.

3. Metoda Powder – Ombre (technika pudrowo-pikselowa). Cieszy się obecnie ogromną popularnością gdyż jako jedyna łączą w sobie zarówno wyrazistość kształtu i formy z dużą dozą naturalności. To idealne rozwiązanie dla klientki, która ceni perfekcyjnie zarysowany kształt z subtelnym rozmyciem górnych krawędzi i nasad.

ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

Na dwa tygodnie przed zabiegiem:
 • Nie nakładaj henny i nie  reguluj brwi, aby móc dobrać idealny kształt względem naturalnej linii włosków brwi
 • Nie opalaj twarzy
 • Zadbaj o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli skóra jest zbyt sucha – nawilż ją, zgrubiała i matowa – wykonaj peeling i nałóż maskę lub ampułkę, zbyt tłusta – oczyść
 • Nie poddawaj się zabiegom z ultradźwiękami, kwasami

Natomiast na 24h przed zabiegiem należy:

 • Nie spożywać alkoholu, środków pobudzających
 • Nie zażywać leków rozrzedzających krew, m.in. leki przeciwbólowe, ibuprofen, aspiryna
 • Nie pić kawy, napojów z kofeiną, teiną, mocnej herbaty

PIELĘGNACJA 

Tak jak w przypadku każdego inwazyjnego zabiegu, także makijaż permanentny jest zabiegiem, który potrzebuje trochę czasu zanim końcowy efekt będzie w pełni widoczny. Po tygodniu można dostrzec zarys efektu końcowego.

Bezpośrednio po wykonanym zabiegu brwi mogą być (ale nie muszą) zaczerwienione i lekko opuchnięte. Wydają się wówczas bardzo grube. Następnie może wystąpić uczucie ściągania, pieczenia i nadmiernej suchości oraz swędzenia. Po upływie od paru godzin zaczerwienienie powinno znikać. Po około 4 do 7 dni „strupek” (mieszanina pigmentu i płynu surowiczego) zacznie się złuszczać. Początkowo kolor jest bardzo blady, a następnie powraca. Utrata części koloru jest normalna (około 50%). Podczas następnych tygodni kolor stanie się bardziej delikatny i naturalny. Całkowity proces gojenia zakończony jest po około 4-5 tygodniach.

UWAGA! Ze 100% zadowolenia z zabiegu, aż 50% przypada na stosowanie się do zaleceń pozabiegowych!

Zalecenia po zabiegu:

 • Skóry i „strupków” po zabiegu nie wolno drapać czy skubać
 • Miejsce pigmentowane przemywamy tylko czystą, ciepłą, przegotowaną wodą
 • Po przemyciu (na 3-4 dobę od wykonania zabiegu) smarujemy bardzo cienkopreparatem pielęgnacyjnym (np. alantan plus maść)
 • W żadnym wypadku nie myjemy pigmentowanej skóry mydłem, ani nie traktujemy jej innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę
 • Miejsca pigmentowane należy chronić przed słońcem, nie wolno korzystać z sauny i basenu
 • Zaraz po zabiegu nie wskazane są wzmożone ćwiczenia wysiłkowe
 • Skóra potrzebuje dostępu powietrza dla prawidłowego procesu gojenia, dlatego niewskazane są kremy tłuste lub na bazie wazeliny.
 • Nie stosujemy kremów z RETINOLEM, ponieważ mogą wywabić pigment
 • Hennę można wykonać dopiero po 2 tygodniach od zabiegu
Zalecenia po zagojeniu

Podczas opalania lub wizyty w solarium zawsze nakładaj krem z filtrem, przynajmniej SPF 50, spowolni to proces blaknięcia. Jeśli krem z filtrem nie będzie stosowany, makijaż będzie blaknąć znacznie szybciej.