Cudów nie ma, ale jest SCULPTOR II RF FOCUS 2 – WAVE Z LIPOSUKCJĄ!

SCULPTOR II  wraz z oryginalną opatentowaną technologią RF Fal Radiowych Focus-Wave wzbogacony jest o głowicę do tzw. „liposukcji ultradźwiękowej”.  Posiada wszystkie parametry umozliwiając profesjonalne zabiegi bipolarnymi falami radiowymi, a ponadto posiada funkcję do zabiegów odchudzających, wykorzystując zjawisko kawitacji ultradźwiękowej.

1. RF FALE RADIOWE FOCUS-WAVE – jest technologią zastrzeżoną. W odróżnieniu od urządzeń monopolarowych, RF Focus-Wave  jest urządzeniem dwupolarowym, co oznacza, że kontroluje głębokość i pozycję wysyłanych impulsów fal radiowych do określonych warstw skóry. Włókna kolagenowe podgrzewane są do temp. 45-60 st. C. Jest to najbardziej właściwy zakres temperatur dla efektywności, a jednocześnie bezpieczeństwa zabiegu. Temperatura podczas zabiegu jednym z ważniejszych czynników wpływających na efekt zabiegu, ponieważ dopiero w 45°C zaczynają zachodzić procesy neokolagenacji w skórze właściwej. Głowica do twarzy z chłodzeniem kontaktowym – 3 stopnie chłodzenia, w zależności od stanu skóry.

System Focus-Wave  (opatentowany i właściwy tylko dla tego urządzenia ) pozwala na ustawienie głębokości dochodzenia impulsów RF w konkretną warstwę skóry.

  • Skóra właściwa -> lifting + zagęszczenie
  • Tkanka tłuszczowa -> wyszczuplenie + lifting

SCULPTOR II   to bezpieczne i efektywne urządzenie wykorzystujące dobroczynne działanie fal radiowych (RF) na skórę właściwą i tkankę podskórną. Doskonale sprawdza się w zabiegach bezinwazyjnego liftingu twarzy oraz modelowania sylwetki. Pierwsze efekty widoczne są już w połowie zabiegu. Zabiegi Falami Radiowymi są przyjemne i wygodne w wykonaniu, a dla klienta całkowicie bezpieczne i bezbolesne. Bardzo ważne jest również zastosowanie głowicy chłodzącej (-5-10°C), która pozwala na pracę w wyższych temperaturach nie powodując poparzenia.

Jak to działa?

LIFTING, powoduje chwilowe podgrzanie i delikatne rozciągnięcie włókien kolagenowych, co daje natychmiastową odpowiedź czyli ich skrócenie w czym ważną rolę odgrywa chłodzenie głowicy. Odpowiedni ruch głowicy podnosi spiralki włókien kolagenowych ku górze. Dzięki temu mamy natychmiastowy efekt podniesienia i zagęszczenia skóry.

MODELOWANIE, gdy dostarczamy ciepło do tkanki podskórnej podgrzewa się tłuszcz w komórce tłuszczowej, co doprowadza do jego rozkładu i możliwości przedostania się przez błonę na zewnątrz. Następnie w procesach metabolicznych jest wydalany z organizmu. RF opróżnia i zmniejsza komórki tłuszczowe. Działa również cały czas w skórze właściwej gdzie stymuluje regenerację kolagenu. Po zabiegu jest widoczny mniejszy obwód ciała i zmniejszenie nierówności spowodowanych cellulitem.

Nowoczesna technologia Focus-Wave 3D – przeznaczona do nieinwazyjnego i efektywnego modelowania zarówno twarzy jak i ciała.

2. SCULPTOR II to także FALE ULTRADŹWIĘKOWE czyli wzbudzone przez przetwornik wywołują w ośrodku ciekłym fale ciśnienia i podciśnienia o dużej prędkości. Te fale ciśnienia i podciśnienia w ośrodku ciekłym wywołują zjawisko kawitacji.

Liposukcja ultradźwiękowa to niezwykle skuteczna, nieinwazyjna i bezbolesna redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg przeznaczony dla skóry ciała, rozbija cellulit, zmniejsza tkankę tłuszczową działa modelująco.

Co nie co o samym procesie :

Zabieg liposukcji ultradźwiękowej wykorzystuje zjawisko fizyczne, które następuje wskutek zmian ciśnienia wewnątrz cieczy, wywołanych przez fale akustyczne. Zmiany te oddziałują na mikropęcherzyki obecne w cieczach i w tkankach. Mikropęcherzyki poddane ciągłym zmianom ciśnienia zwiększają swoje wymiary aż do momentu, gdy ciśnienie zewnętrzne powoduje ich implozję. Następnie powoduje ona rozerwanie ściany komórkowej komórek tłuszczowych i wiązań włóknistych występujących w tkance tłuszczowej. Komórki ulegają rozbiciu i uwalniają swoją zawartość, naturalnymi drogami jest metabolizowana z organizmu. Powoduje to redukcję grubości tkanki tłuszczowej.

Zabiegi na twarz RF – >

Zabiegi: odchudzanie i modelowanie sylwetki Focus RF/Liposukcja ultradźwiękowa ->