makijaż permanentny brwi

Kosmetycznym celem makijażu permanentnego brwi jest spełnienie życzeń klientki w taki sposób, aby wynik ostateczny podkreślał jej naturalną urodę lub korygował drobne niedoskonałości. Makijaż permanentny powinien pozostawać w harmonii z naturalnymi rysami i standardowo wykonywany jest w taki sposób, aby twarz nie wyglądała na umalowaną, tylko naturalnie zarysowaną…

Makijaż permanentny odnosi się do szczególnej formy tatuażu wykonywanego najczęściej na twarzy. Od tatuażu tradycyjnego odróżnia go jednak pochodzenie składników, które do jego wykonania się używa, a także warstwa skóry, w jaką wprowadzany jest pigment. W przypadku makijażu permanentnego aplikuje się go płycej niż w przypadku tatuażu tradycyjnego – od 0,6 mm do 1,2 mm (jest to dostatecznie głęboko, aby pigment został dobrze zmagazynowany przez skórę, a jednocześnie jest to warstwa bezpieczna, gwarantująca wyłuszczenie się pigmentu z czasem).

Zadaniem makijażu permanentnego jest podkreślenie delikatności i naturalności twarzy niezależnie od pory dnia. Dzięki niemu możemy poprawić kształt brwi i rzęs stwarzając wrażenie ich zagęszczenia. Możemy również podkreślić kontur ust, powiększyć je, a co najważniejsze – wzmocnić ich barwę. Dlatego zazwyczaj proponuję makijaż klasyczny, naturalny i subtelny, czyli taki, który nie zastępuje makijażu wieczorowego, ani mocnego dziennego. Łatwiej wzmocnić makijaż kolorowymi kosmetykami, niż potem tuszować jego intensywność.

Można oczywiście wykonać makijaż intensywniejszy, np. ciemniejsze usta czy wyraźne brwi, jednak należy pamiętać że to decyzja na lata, która powinna być dobrze przemyślana.