technologia HIFU - ujędrnienie & remodeling!

… już w naszej ofercie zabieg HIFU 

Urządzenie UltraZone™ bazujące na technologii skoncentrowanej wiązki ultradźwięków, czyli High Intensity Focused Ultrasound w skrócie HIFU, jest obecnie jednym z najbardziej rewolucyjnych rozwiązań, które doskonale sprawdzają się w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy i ciała.

Kluczem do sukcesu HIFU jest precyzja. Energia z emitującego ultradźwięki przetwornika koncentruje się na docelowej głębokości, nie przerywając bariery skórnej. Technikę tę można stosować u dużej grupy klientów, a zabieg może być z powodzeniem wykonywany niezależnie od pory roku. Dodatkowo HIFU oddziałuje nie tylko na kolagen i elastynę, ale również na powierzchniowy system mięśniowo-powięziowy (warstwa SMAS). Głowica zabiegowa urządzenia pozwala na wytworzenie terapeutycznego efektu termicznego poprzez precyzyjne nakierowanie energii, w obrębie ściśle określonej głębokości tkanek. W trakcie zabiegu naskórek i tkanka powierzchniowa są bezpieczne, działaniu ultradźwięków poddawany jest jedynie wybrany obszar. Dzięki temu, zabieg HIFU należy do nieinwazyjnych metod odmładzania skóry, a w porównaniu z wcześniejszymi technologiami zapewnia dużo większą precyzję działania.

W trakcie zabiegu dochodzi zatem do aplikacji ultradźwięków i przekazania do tkanki dawki energii cieplnej potrzebnej do spowodowania obrażeń w określonym miejscu oraz stymulowania naturalnego procesu gojenia się. W rezultacie następuje zwiększenie napięcia i widoczny lifting skóry.

Efekty zabiegowe po terapii HIFU są natychmiastowe!

Już bezpośrednio po zabiegu można zauważyć od 10% do 30% całkowitego wyniku, a z czasem efekt ten tylko się nasila. Ostateczny efekt osiągamy po upływie ok. 3-6 miesięcy, ponieważ tyle trwa proces tworzenia się nowych włókien kolagenowych. Co więcej kolagen staje się w pełni “mocny” dopiero po odłożeniu w tkance w przestrzeni pozakomórkowej. Dzieje się to dopiero szereg tygodni po zabiegu, kiedy wytworzony i odłożony kolagen tworzy przestrzenną sieć wzajemnie powiązanych włókien.

Efekt zabiegowy utrzymuje się nawet do 3 lat.

Warto wiedzieć! Kolagen a starzenie się skóry.

W organizmie młodej i zdrowej osoby kolagen jest automatycznie wytwarzany i podlega ciągłej wymianie, która regeneruje na bieżąco uszkodzone tkanki. Z wiekiem jednak organizm traci zdolność do odtwarzania włókien kolagenowych. Oznacza to, że więcej komórek kolagenu naturalnie obumiera, niż jest przez organizm produkowanych. Badania udowodniły, że zaczyna się to dziać już w okolicach 26 roku życia. Ten negatywny proces potęgują czynniki, na które narażona jest większość z nas, takie jak stres, choroby, intensywny wysiłek fizyczny, a nawet warunki atmosferyczne.

Efekty zabiegowe HIFU UltraZone™:

  • lifting i „zagęszczenie” skóry
  • zmniejszenie wiotkości
  • regenerację kolagenu
  • podniesienie brwi
  • poprawę owalu twarzy
  • podniesienie tzw. chomików
  • ujędrnienie i uelastycznienie skóry
  • redukcja zmarszczek
  • zmniejszenie porów

Zabiegi wykonywane urządzeniem UltraZone™ są idealnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują widocznego i spektakularnego efektu w postaci liftingu skóry, a jednocześnie szukają bezpiecznej, mało inwazyjnej metody, która nie wiąże się z długotrwałą rekonwalescencją i pozwala powrócić do codziennych obowiązków.